Фиорентина направи страхотен обрат срещу Лацио от 0:1 на 2:1 като домакин в среща от 26-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Единственото попадение през първата част отбеляза Луис Алберто в 45-ата минута след асистенция на Матео Гендузи. Така гостите излязоха напред в резултата.

През втората част "виолетовите" притиснаха своя противник и в 61-ата младият Майкъл Кайоде изравни. Пасът беше на Андреа Белоти.

Седем минути по-късно Николас Гонзалес изпусна дузпа за Фиорентина, забивайки топката в гредата, но минута по-късно Джакомо Бонавентура все пак даде аванс на домакините.

До края на мача не паднаха други голове.

Това беше първо поражение за "римските орли" от този съперник. До момента те бяха в серия от 5 мача без загуба от Фиорентина.

Победата изкачи тима на "виолетовите" на 7-а позиция с 41 точки. Лацио са 8-и с 40.