Милан и Салернитана завършиха наравно 3:3 в мач от последния 38 кръг на италианската Серия "А". Това бе последна среща за старши треньора на "росонерите" Стефано Пиоли, който ще бъде освободен от поста си в следващите дни. Нападателят Оливие Жиру също напуска гранда от Милано в посока САЩ.

Рафаел Леао откри резултат в 22', а седем минути по-късно голмайстор номер 1 на Франция за всички времена вкара последното си попадение с екипа на Милан. Домакините отбелязаха и трети гол до почивката, но той бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

Играчите на Стефано Колантуоно върнаха един гол в 64' чрез резервата Сими, но Давиде Калабрия върна преднината от два гола на "червено-черните" в 77'.

Точно когато всичко изглеждаше приключило, "морските кончета" вкараха две късни попадения чрез Джуниор Самбия и Сими.

Милан завършва сезона на второ място със 75 точки, докато Салернитана е на последната 20-а позиция със 17 точки и изпада в Серия "Б".