Аталанта победи у дома Рома с 2:1 в двубой от 36-ия кръг на Серия "А“.

Успехът за тима от Бергамо донесе 23-годишният белгийски халф Шарл Де Кетеларе, който наниза и двете попадения за тима си.

Той откри в 18-ата минута след асистенция на Джанлука Скамака. Две минути по-късно отново вкара за 2:0. Този път му подаде Теун Коопмейнерс.

Гостите от Рим върнаха едно попадение чрез Лоренцо Пелегрини от дузпа в 66-ата минута, но за повече нямаха сили.

След 19-ата си победа за сезона в Серия "А“ и четвърта поредна, Аталанта е на 5-ото място в класирането, като има вече аванс от 3 точки пред 6-ия Рома и е с мач по-малко.

Петата позиция дава право на участие в груповата фаза на Шампионска лига.

Тимът от Рим регистрира 10-а загуба, като в последните си 3 шампионатни мача хората на Даниеле де Роси са спечелили 2 точки. Шестото място дава право на участие в груповата фаза на турнира Лига Европа.