Милан и Болоня завършиха наравно 2:2 в двубой от 22-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Джошуа Зиркзее (29') донякъде изненадващо даде аванс за домакините, а в края на първото полувреме Оливие Жиру пропусна да изравни от дузпа. Все пак в самия край на първата част Рубен Лофтъс-Чийк (45') направи резултата 1:1.

През вторите 45 минути драмата бе пълна, след като Тео Ернандес също пропусна от бялата точка. Лофтъс-Чийк (83') все пак изведе "росонерите" напред в резултата, но в добавеното време на срещата Рикардо Орсолини (90+2') донесе точката за тима си.

Така Милан се намира на третото място в класирането на първенството с актив от 46 точки, с 5 по-малко от втория Интер и 7 от лидера Ювентус. Болоня е на седма позиция с 33. Толкова има и Лацио на шестото място.