Ювентус и Интер играят при резултат 1:1 на полувремето в дербито на 13-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът се провежда на стадион "Алианц" в Торино.

Душан Влахович откри за "бианконерите" в 27-ата минута след асистенция на Федерико Киеза. Гостите изравниха само 6 минути по-късно.

Точен за тях беше световният шампион със състава на Аржентина - Лаутаро Мартинес. Пасът беше на Маркюз Тюрам.

Преди мача Ювентус се намират на втора позиция във временното класиране с актив от 29 точки като са в серия от 5 поредни победи и 7 мача без поражение.

Гостите от Интер са лидери в подреждането с 31. Те са спечелили последните си 4 мача в Серия "А", а серията им от победи във всички турнири е още по-голяма - 6.

"Нерадзурите" нямат загуба от септември насам когато паднаха от Сасуоло с 1:2 като домакин. Именно този тим спря и Юве (успеха с 4:2) отново през септември.

За "бианконерите" мача пропускат Данило, Де Шилио, Погба, Уеа и Фаджоли, а Алекс Сандро и Локатели са под въпрос заради травми.

За гостите Бастони и Павар няма да играят. Куадрадо е контузен, но участието му е под въпрос.

За последно Интер победи с 1:0 Юве в полуфиналите за Купата на Италия през април.