Милан победи като домакин Лече с 3:0 в мач от 31-ия кръг в италианската Серия "А“.

"Росонерите“ играха с човек повече цяло второ полувреме, след като в края на първата част черногорският нападател Никола Кръстович получи директен червен картон за груба игра.

Американското острие Кристиан Пулишич в 6-ата минута даде преднина на Милан след асистенция на Самуел Чуквуезе.

В 20-ата Оливие Жиру удвои аванса на домакините, като голът бе изработен от Ясин Адли.

Класиката оформи Рафаел Леао в 57-ата минута, като отново в попадението бе замесен Адли.

След 21-ата си победа за сезона и пета поредна в Серия "А“ Милан е на второто място в класирането, на 11 точки зад лидера Интер, но и с мач повече от градския съперник.

Лече регистрира 14-а загуба за сезона, като преди останалите мачове от кръга тимът е на 13-ата позиция в подреждането.

В следващия си шампионатен мач, на 14 април Милан гостува на Сасуоло. Лече приема ден по-рано Емполи.