Удинезе и Емполи завършиха нарано 1:1 в мач от предполседния 37 кръг на италианската Серия "А". Двубоят на "Блуенерджи Стейдиъм" в Удине се явяваше директен спор за оставане в елита, но при този резултата всичко ще се реши в последния кръг следващата седмица.

Емполи откри резултата в 90' след гол от дузпа на М'Байе Нианг. Точно когато всичко изглеждаше приключило, съдията на мача даде продължение от 5 минути, което прерасна в 14-15 минутно, а в 103' Лазар Самарджич бе точен от дузпа и подели точките.

"Малките зебри" заемат 17-а позиция във временното класиране с 34 точки, докато "сините" са 18-и с точка по-малко. В следващия последен кръг Удинезе е гост на Фрозиноне, докато Емполи приема Рома.