ЦСКА и Черно море не си вкараха гол през първото полувреме от дербито на 34-ия кръг, плейофи за разпределяне на местата в челото на Първа лига.

Директният сблъсък за второто място започна в 20:15 часа на Националния стадион "Васил Левски".

В главно действащо лице се превърна съдията Георги Кабаков, който не даде очевидна дузпа за ЦСКА малко преди почивката.

Пловдивчанинът отсъди нарушение в атака на Тобиас Хайнц, който бе изритан отзад в наказателното поле на Черно море. Не е ясно и защо от ВАР буса не сигнализираха на арбитъра да коригира очевидната грешка.

Преди това варненци така и не създадоха никакво напрежение пред вратата на Густаво Бусато, като очевидно са дошли в София за равенство. Пред ЦСКА се откриха няколко изгодни възможности, но липсата на централен нападател в пореден мач си казва думата.