Арсенал победи с убедително 6:0 гостуващия Ланс в 5-ия кръг от груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят се изигра на стадион "Емирейтс" в Лондон, Англия.

Германският полузащитник Кай Хавертц откри в 13-та минута след пас от нападателя Габриел Жезус. Бразилецът удвои в 21-та, благодарение на асистенция от английското крило Букайо Сака, а две по-късно самият флангови стрелец утрои чрез подаване от бразилеца Габриел Мартинели. Именно Мартинели намери целта за четвъртото попадение в 27-та минута, когато бе намерен от японския бранител Такехиро Томиясу, докато датският халф Мартин Йодегор бе точен в първата минута от добавеното време след втори голов пас на Томиясу. Европейският шампион с Италия Жоржиньо фиксира крайния резултат от наказателен удар в 86-та минута.

Арсенал е първи в група "В" с 12 точки, а Ланс е трети с 5.