Бенфика и Интер завършиха 3:3 в 5-ия кръг от груповата фаза на Шампионска лига. Срещата се проведе на стадион "Луж" в Лисабон, Португалия.

30-годишният местен полузащитник Жоао Марио откри в 5-та минута, благодарение на асистенция от датския нападател Каспер Тенгстед. Халфът удвои в 13-та минута, а в 34-та оформи хеттрика си след ново голово подаване на Тенгстед. Австрийският нападател Марко Арнаутович намали в 51-та минута след пас на германския бранител Ян Бисек. Италианският полузащитник Давиде Фратези се разписа 7 минути след това, когато бе намерен от защитника Франческо Ачерби, а чилийският стрелец Алексис Санчес фиксира крайния резултат в 72-та минута от наказателен удар. Антонио Силва от домакините бе изгонен с директен червен картон в 86-та минута поради груба игра срещу съперник.

Интер е втори в група "D" с 11 точки, а Бенфика остава на последната четвърта позиция с една точка и отрицателна голова разлика.