Милан спечели първия изцяло италиански сблъсък от 1/4-финалите в Шампионска лига. Играчите на Стефано Пиоли победиха гостуващия тим на Наполи с 1:0 на "Сан Сиро", като това е втори успех за "росонерите" над бъдещия шампион на Италия в рамките на 10 дни.

Единственият гол в мача отбеляза Исмаел Бенасер в края на първото полувреме, а с аситенция се отличи Рафаел Леао, който намери по чудесен начин своя съотборник в наказателното поле на гостите.

Най-деен за "партенопейците" в предни позиции бе Хвича Кварацхелия, но защитниците на Милан и Майк Менян не позволиха на грузинеца да изравни.

Положението за гостите се влоши още повече в средата на второто полувреме, когато Андре Ангиса получи два жълти картон в рамките на две минути и остави отборът на Лучано Спалети с човек по-малко.

Реваншът на ст. "Диего Армандо Марадона" е насрочен за следващия вторник, 18.04.