Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Шампионска лига. "Гражданите" завършиха наравно 1:1 като гости на Байерн Мюнхен в 1/4-финалния реванш между двата състава. Англичаните продължават напред с общ резултат 4:1.

Отборът на Хосеп Гуардиола можеше да открие резултата в 38-та минута от дузпа заради игра с ръка на Дайо Упамекано, но Ерлинг Холанд изпрати топката над вратата. Все пак норвежецът се реваншира за пропуска си от бялата точка и в 57-та минута oтбеляза 48-то си попадение този сезон след асистенция на Кевин де Бройне. В 83-та минута Йозуа Кимих изравни от наказателен удар в центъра на вратата.

Бранителят на Сити Жоао Кансело, който е под наем при баварците започна като титуляр и остана на терена до 63-та минута, когато бе заменен от Алфонсо Дейвис.

В полуфиналите Манчестър Сити ще играе с Реал Мадрид за втора поредна година.