Интер достигна полуфиналите на Шампионска лига за първи път от 2010 година насам. Възпитаниците на Симоне Индзаги завършиха наравно 3:3 в 1/4-финалния реванш с Бенфика, игран на стадион "Джузепе Меаца". С общ резултат 5:3 италианците продължават напред.

Николо Барела изведе домакините в 14-та минута след пас на Лаутаро Мартинес. Фредрик Аурснес изравни в 38-та, благодарение на подаване от Рафа Силва. В 65-та минута Лаутаро Мартинес отново изведе "нерадзурите" след асистенция на Федерико ди Марко, а Хоакин Кореа покачи на 3:1 в 78-та с ново голово подаване от Ди Марко.

Гостите не се отказаха и в 86-та минута Антонио Силва намали, а Петър Муса оформи крайното 3:3 в петата минута на добавеното време.

В следващата фаза Интер ще срещне градския си съперник Милан, който снощи отстрани водача в Серия "А" Наполи.