Английският шампион Манчестър Сити победи този на Германия - Байерн (Мюнхен) с класическия резултат 3:0 в първа среща от четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен футболен турнир - Шампионска лига.

На препълнения стадион "Етихад" на Острова головата сметка откри Родри с феноменален гол. Той отправи далечен изстрел с левия крак, с който не остави никакви шансове на вратаря на гостите Ян Зомер -1:0 за "гражданите" в 27-ата минута.

До края на първите 45 минути Илкай Гюндоган можеше да отбележи второ попадение, но намесата на стража на "баварците" ги спаси от сигурен гол.

При този резултат приключи първата част.

Второто полувреме започна силно за Байерн като на няколко пъти Лирой Сане беше близо да отбележи, но Едерсон се парираше неговите удари.

В 70-ата минута мегазвездата Ерлинг Холанд наказа грешка на Упамекано и центрира към Бернардо Силва, който с глава удвои. Седем минути по-късно самият Холанд вкара дежурното си попадение.