Реал Мадрид се класира за трети пореден сезон за полуфиналите на Шампионска лига. Възпитаниците на Карло Анчелоти отстраниха Челси след победа с 2:0 като гости в Лондон на стадион "Стамфорд Бридж". Миналата седмица "белия балет" отново постигна успех със същия резултат.

Двете попадения за 14-кратния европейски клубен първенец отбеляза бразилското крило Родриго Гоеш. Националът на 5-кратните световни шампиони откри в 58-та минута след асистенция на сънародника си Винисиус Жуниор. В 80-та минута 22-годишният флангови нападател оформи крайния резултат, благодарение на подаване от уругвайския полузащитник Федерико Валверде.

Това бе трети пореден сезон, в който Реал Мадрид и Челси се изправят един срещу друг. Преди две години англичаните отстраниха кастилци на полуфиналите, а впоследствие спечелиха надпреварата. Миналият сезон "кралския клуб" взе реванш и на 1/4-финалите спечели с общ резултат 5:4.

В следващата фаза "лос бланкос" ще се изправи срещу Манчестър Сити или Байерн Мюнхен.