14-кратният европейски клубен шампион Реал Мадрид победи с 3:2 италианския първенец Наполи в група "С" на Шампионска лига. Главно действащо лице отново бе новото попълнение Джуд Белингам.

Норвежнкият бранител Лео Йостигард откри в 19-та минута за домакините от Неапол, а бразилското крило Винисиус изравни в 27-та, благодарение на подаване от Белингам. Именно английският полузащитник изведе "кралския клуб" 7 минути след това, когато френският халф Едуардо Камавинга му подаде. Пьотр Желински възстанови паритета в 54-та минута от наказателен удар, а автогол на стража Алекс Мерет фиксира крайния резултат.

Реал Мадрид остава на върха в групата с 6 точки, а Наполи е втори с 3. Белингам вече има 8 попадения в 9 срещи, откакто премина от Борусия Дортмунд в испанския гранд през летния трансферен прозорец.