Извадихме страхотен късмет, че единственият гол в този мач бе за Манчестър Сити. Това заяви полузащитникът на отбора от Манчестър Илкай Гюндоган след финала срещу Интер в Шампионска лига.

В мача за трофея в най-престижния клубен турнир в света Манчестър Сити победи Интер в Истанбул с 1:0.

"Безкрайно сме щастливи – заяви пред BT Sport още капитанът Гюндоган, който имаше честта първи да вдигне Купата с големите уши. – Трудно мога да обясня всички емоции, които преминават в момента през мен след случилото се. И за двата тима мачът бе доста тежък. През първото полувреме не показахме това, което можем. Бяхме наясно, че след почивката трябва да вдигнем нивото. За мен двубоят бе напълно равностоен. Късметът ни покри, след като голът е в наша полза. Всички говореха само за този требъл. Това донесе допълнително напрежение. Но този отбор е създаден точно за това – да се справя с напрежението по възможно най-добрият начин. И го показахме на терена“.