Интер приема Бенфика в четвъртфинал реванш в Шампионска лига тази вечер от 22 часа на стадион "Джузепе Меаца“.

"Нерадзурите“ имат аванс от два чисти гола след победата си в португалската столица преди седмица.

Те се стремят към първи полуфинал в надпреварата от 13 години насам, когато впоследствие спечелиха трофея под ръководството на Жозе Моуриньо.

Един Джеко и Ромелу Лукаку са водещите реализатори на домакините със по три гола.

Интер не е допускал попадение в последните си три мача в Шампионска лига.

Момчетата на Симоне Индзаги регистрираха три победи и една загуба на свой терен в надпреварата досега.

Те ще опитат да прекъснат поредица от три загуби на свой терен.

Отборът спечели само една точка в последните си 5 мача в Серия "А" и се отдалечава от челната четворка.

В последните си шест мача във всички турнири Интер записа една победа, две равенства и три загуби при голова разлика 4:5.

Бенфика регистрира три успеха и три поражения в последните си шест двубоя с голова разлика 10:6.

Възпитаниците на Рогер Шмид допуснаха поражения от Порто и Шавеш в Примейра Лига и авансът им пред "драконите“ се стопи от 10 на 4 точки 6 кръга преди края.

Голмайстор за португалския тим е Жоао Марио с 6 попадения – четвърти в общата класация в надпреварата.

Интер ще бъде без контузения Милан Шкриняр, докато в лагера на гостите с травми са Юлиян Дракслер и Александър Ба.

Съдия на мача е Дел Серо Гранде от Испания.