7-кратният носител на трофея от Шампионска лига Милан се класира на полуфиналите за първи път от 2007 година насам, когато триумфира в турнира.

Тази вечер отборът на Стефано Пиоли завърши наравно 1:1 в гостуването си на Наполи от 1/4-финалния реванш.

Оливие Жиру можеше да вкара още в 22-та минута от наказателен удар, но стражът Алекс Мерет усети ъгъла и спаси. В 43-та минута все пак френският нападател откри резултата след асистенция на Рафаел Леао. Неаполитанците също получиха правото да изпълнят дузпа в 82-та минута, но Майк Менян отрази изстрела от бялата точка на Хвича Кварацхелия. Въпреки това домакините успяха да избегнат трета поредна загуба за 16 дни от шампионите на Италия, след като Виктор Осимен изравни в третата минута на добавеното време.

Милан продължава към полуфиналите с общ резултат 2:1 и в следващата фаза ще играе с градския си съперник Интер или Бенфика.