Ботев (Пловдив) се класира за финала за Купата на България по футбол след успех и в реванша срещу ЦСКА.

Този път "канарчетата" стигнаха до победата с 2:0 (първият мач в София приключи при резултат 1:0 за пловдивчани).

Двубоят се игра на препълнения стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Резултатът днес откри капитанът на Ботев Ивелин Попов в 4-ата минута след асистенция на Мартин Секулич.

Тобиас Хайнц от гостите на два пъти нацели гредата, а в 44-ата минута "армейците" имаха претенция за игра с ръка на Ивелин Попов в неговото наказателно поле, но дузпа не бе отсъдена.

В 57-ата минута Перера нацели страничния стълб на "червените".

Нидерландецът Дилън Мертенс оформи крайното 2:0. Това се случи в 82-ата минута след асистенция на Ехидже Укаки.

В битка за трофея Ботев (Пловдив) ще срещне спечелилия измежду шампиона и настоящ носител на Купата - Лудогорец и Хебър. Първият мач между тях приключи с успех за разградчани с 4:0.