Шампионът и актуален носител на Купата на България Лудогорец си капарира място във финала на втория по сила турнир в страната и този сезон.

В първа полуфинална среща от турнира за Купата на България Лудогорец побледи в Разград Хебър с 4:0 и до голяма степен обезсмисли реванша в Пазарджик на 2 май.

Хората на Георги Дерменджиев се позабавляваха на "Хювефарма Арена“ в Разград, като вкараха по два гола в двете полувремена на състезанието.

Голмайсторът за Лудогорец в настоящото издание на турнира Джонатан Рик вкара два гола през първото полувреме.

Той откри в 4-ата минута и удвои аванса на домакините в 21-ата минута. Рик има вече 5 гола в турнира този сезон.

След почивката по едно попадение добавиха Диниш Алмейда в 55-ата минута и Спас Делев в 80-ата минута.

Завръщане на терена в официален мач за Лудогорец направи бранителят Антон Недялков. Националът лекува продължително време контузия. Той изведе Лудогорец с капитанската лента.

На финала Лудогорец очаква победителя от сблъсъка между Ботев Пловдив и ЦСКА-София. "Канарчетата“ спечелиха първия мач като гости в София с 1:0. Реваншът в Пловдив е на 1 май.