Шампионът на България по футбол Лудогорец разби с 4:0 Локомотив (Пловдив) в среща от осминафиналите на в турнира за Купата на страната.

Двубоят се игра на стадион "Хювефарма арена" в Разград, а победителят от него се класира директно за четвъртфиналите в надпреварата.

Настоящият носител на трофея поведе в 11-ата минута с гол на Кайо Видал. В 57-ата колумбиецът Хорхе Сегура от състава на Локомотив беше изгонен след втори жълт и респективно червен картон.

Рик Джонатан покачи за 2:0 в 72-ата, а класическото 3:0 оформи Руан Секо след пас на Квадво Дуа.

Последното попадение отбеляза Матиас Тисера във втората минута на добавеното от съдията време на срещата.

За последен път двата тима се изправиха един срещу друг за Купата на 16-и март 2021-а година в четвъртфинален двубой. В редовното време резултатът беше 1:1, а след продълженията Лудогорец победи с 2:1.