ЦСКА спечели гостуването си на Славия с 1:0 в осминафинален мач от турнира за Купата на България. Така "червените" продължават напред към 1/4-финалите за седма поредна година.

Единственото попадение на ст. "Александър Шаламанов" в столицата отбеляза Матиас Фаетон в 28' след добро подаване на Тобиас Хайнц. 10 минути по-късно Амос Юга уцели греда.

В 58' "белите" също уцелиха напречният стълб на вратата на Густаво Бусато. В заключителните минути на двубоя бразилският страж на ЦСКА бе заменен принудително заради контузия, а в продължението на срещата Кристиян Стоянов удари втора греда за домакините. Той стреля от далечно разстояние, но изстрелът му уцели десния страничен стълб на вратата на Димитър Евтимов.

ЦСКА се присъедини към отборите на Арда (Кърджали), Пирин (Благоевград) и Спартак (Варна), които намериха място на 1/4-финалите.