3 отбора от Втора лига - Добруджа, Янтра Габрово и Спартак Плевен, продължават към първия кръг (1/16-финали) за Купата на България. Изненадата поднесе Септември 98 Тервел, който отстрани Беласица Петрич с 1:0. В 39-та минута на срещата Митко Михалев успя да се пребори с двама защитници на гостите и центрира, а Георги Георгиев вкара с глава попадението.

Добруджа победи Черноломец с 1:0, а гола отбеляза Емануил Манев в 44-та минута.

Янтра Габрово надделя срещу Саяна в Хасково с 3:0. Попаденията паднаха в края на мача - Петър Казаков откри в 70-та минута, Дани Младенов удвои 10 минути по-късно, а Емо Колев оформи крайния резултат 3:0 в добавеното време.

Спартак Плевен се справи като гост със Септември Гложене с 3:0 в двубой, който започна с 15 минути закъснение. Два гола за плевенчани вкара Христов през първата част, а Чернаков направи успеха класически в 56-та минута.

Жребият за първия кръг на Купата на България, когато се включват и елитните отбори, ще се тегли на 1-ви ноември.