Етър стартира участието си в турнира за Купата на България. В мач от 1/16 финалите "виолетовите“ гостуват на втородивизионния Черноморец Бургас. Двубоят е в събота от 13:30 часа, главен съдия е Красен Георгиев от Варна с асистенти Димо Вълчев и Красимир Атанасов. Четвърти съдия е Светослав Лазаров, а съдийски наблюдател – Константин Писков.

Съперникът е на 11-о място в класирането на Втора лига. В последния си мача завърши 1:1 като гост на Янтра в Габрово с попадение на бившия етърец Живко Петков. После обаче Петков получи червен картон и ще пропусне утрешния мач срещу бившия си тим Етър.

Защитникът на етърци Луис Кордова също е с червен картон от последния мач. Освен него със сигурност отпадат още Мартин Моран и Пламен Димов, а няколко футболисти до последно са под въпрос. Най-вероятно готови за игра ще са Кольо Станев и Николай Янков.

Ако отстранят Черноморец, етърци в осминафиналите ще приемат Ботев Пловдив на 7 декември (четвъртък) от 17:30 часа.