Ботев Пловдив победи ЦСКА с 1:0 в първи полуфинал от Купата на България, игран на стадион "Васил Левски". Срещата се изигра под проливния дъжд, който се сипе над София цял ден.

Единственото попадение в срещата бе дело на Уме Емануел в 46-ата минута. Нападателят прокара топката покрай бразилския страж и вкара. Неговата радост беше прекъсната от високо вдигнат флаг за засада. При проверката с ВАР се оказа, че Емануел е покрит от Юрген Матей, съответно голът в крайна сметка беше зачетен.

Към средата на второто полувреме Ивелин Попов фаулира Кордоба, който не му остана длъжен. Двамата се сдърпаха, което предизвика масово меле на терена. След него съдията Драгомир Драганов изгони Попов и Кордоба с директни червени картони.

Срещата bе дебют за новия треньор на ЦСКА Стамен Белчев, който в неделя замени на поста Нестор Ел Маестро. Въпреки рокадата, промените в играта на "червените" бяха почти незабележими, в сравнение с това, което показваше отбора при доскорошния си наставник.