Чешкият тийнейджър Якуб Меншик постигна 10-ата си победа в турнири на ATP от началото на сезона, елиминирайки във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс“ 1 000 на червени кортове №9 сред поставените и 10-и в света Григор Димитров.

Българинът записа отпадане на толкова ранен етап за първи път през сезона, като загуби с 2:6, 7:6(4), 3:6. Двубоят продължи 2 часа и 36 минути.

Мадрид остава и единственият турнир от сериите "Мастърс“, в който Димитров продължава да не може да преодолее поне четвъртфинал.

Това бе първи мач между двамата тенисисти при професионалистите.

Следващият съперник на Меншик ще бъде Феликс Оже-Алиасим. Канадецът, който в момента е на 35-ото място в света, елиминира 20-ия в ранглистата и 19-и поставен Адриан Манарино от Франция с 6:0, 6:4.