Григор Димитров излиза срещу австралиеца Ринки Хиджиката в търсене на полуфинал на турнира на твърди кортове, който се провежда в Бризбън, Австралия.

Вторият в тазгодишната анкета "Спортист на годината на България" играе с актуалния първенец от Откритото първенство на Австралия при двойките (заедно с Джейсън Кублър).

При успех, първата ни ракета и поставен под номер 2 в основната схема на турнира, ще стигне полуфинал и евентуално ще видим епизод 16 на битката с легендарния испанец Рафаел Надал (ако завърналия се от лекуване на контузия ветеран победи друг австралиец - Джордан Томпсън в последния четвъртфинал).

Димитров и Хиджиката нямат официален мач помежду си.

РЕЗУЛТАТ:

1:0 - Димитров сервира, печелейки подаването си с ас при резултат 40:30

2:0 - ПРОБИВ! Хиджиката поведе с 15:0, но след това серия от добри ретури на българина му донесоха успеха в гейма

3:0 - Нов солиден сервис гейм за Димитров, в който Хиджиката ситигна до само 1 точка

4:0 - ПРОБИВ! Серията на родния номер 1 продължава. Димитров прави страхотни ретури и не оставя шанс в дългите разигравания на австралиеца

5:0 - Григор Димитров печели пети пореден гейм. Този път българинът изоставаше с 15:30, но съумя да запише три поредни точки

5:1 - първи гейм за Хиджиката. Австралиецът стигна до успеха без да даде точка на българския тенисист

6:1 - СЕТ! Димитров спечели гейма, но в него опонентът му получи две възможности за пробив, които обаче бяха отразени от българския тенисист

1:0 - ПРОБИВ! Вторият поставен в основната схема стигна до пробив при първата му възможност на старта на втория сет. Геймът продължи 6 минути

2:0 - Димитров спечели подаването си, въпреки че направи една двойна грешка. С успеха в гейма, той затвърди пробива, постигнат на старта на втората част

2:1 Григор стартира с 2 поредни страхотни ретур уинъра и малко по-късно получи шанс за нов пробив, но австралиецът успя да обърне нещата в своя полза и да вземе първи гейм във втория сет

3:1 Солиден сервис гейм за българина. В него той не даде точка на Хиджиката

3:2 Хиджиката направи най-добрия си гейм, печелейки на 15 своето подаване

4:2 Нов бърз гейм за Димитров го доближава до полуфиналите в състезанието

4:3 Хиджиката поведе с 40:0 при свое подаване, но Димитров отвърна с 4 поредни точки, получавайки шанс за пробив. Последва изравняване и нови два шанса за Димитров, но представителят на домакините съумя да си вземе сервиса

5:3 Австралиецът поведе с 30:15, но Димитров направи серия от 3 поредни точки, последната с ас, за да приключи гейма в своя полза

5:4 Нов труден гейм за Хиджиката, в който българинът на три пъти направи резултата 40:40

6:4 ПОБЕДА! Григор Димитров спечели подаването си без да даде точка на своя опонент