Световният номер 9 в мъжкия тенис - Григор Димитров, ще играе два мача в четвъртък, стига да спечели доиграването си със сърбина Миомир Кецманович. Срещата от втори кръг на "Мастърс" турнира на клей в Монте Карло от сериите ATP 1000 бе прекъсната заради дъжд вчера. 32-годишният българин спечели първия сет с 6:4, а във втората част води с 2:1 гейма.

Доиграването няма да започне преди 13:00 часа българско време, тъй като първо трябва да се изиграе двубоя между Алексей Попирин и Алекс де Минор, който започва в 12:00 часа.

При успех над Кецманович, Григор ще се изправи срещу победителя от двойката  Холгер Руне/Сумит Нагал, а осминафиналният двубой също ще се играе днес. Мачът между датчанина и индиеца също бе прекъснат вчера, а резултатът е идентичен - 6:4, 2:1 в полза на скандинавеца.