Датчанинът Холгер Руне победи Григор Димитров със 7:6(3), 3:6, 7:6(2) и се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Мастърс 1000", който се провежда в Монте Карло, Монако.

Срещата продължи цели 3 часа и 31 минути, превърщайки се в най-дългия двубой на клей този сезон.

Скандинавецът, който е миналогодишният финалист в надпреварата и 7-и в света, се реваншира за поражението от българина в битката за трофея в Бризбън в началото на годината.

Двамата си размениха по един сет, а при 6:5 в решаващия Григор Димитров имаше два мачбола, но така и не успя да ги реализира, след което се стигна до тайбрейк, в който по-съобразителен бе младият талант.

Това беше четвърта среща между Руне и Димитров като двамата вече имат по 2 успеха.

В битка за място на полуфинал Руне ще играе със световния номер 2 Яник Синер от Италия, който разгроми пореден съперник. Този път шампионът от Откритото първенство на Австралия надигра 25-ия в света Ян Ленард Щруф.