Григор Димитров спечели първия сет с 6:2 срещу световния номер 2 Карлос Алкарас в среща от четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000", който се провежда на твърди кортове в Маями, Флорида.

Българинът тотално надиграва бившият номер 1 в света и носител на две титли от турнири от Големия шлем.

Димитров постигна пръв пробив в срещата. Това се случи във втория гейм, въпреки, че още на старта Алкарас получи тази възможност, но не се възползва.

При 3:0 испанецът се спаси от това да допусне нов пробив, печелейки първия си гейм в срещата. При 5:2 Димитров проби за втори път, с което взе и първата част.

До момента Алкарас води с 3 към 1 победи в битките на корта помежду им.

Победителият от този двубой ще играе в битка за място на финал с олимпийския шампион Александър Зверев, който надделя над изненадата в турнира Себастиан Марожан от Унгария.

Срещата Димитов-Алкарас от трибуните наблюдават мегазвездата от близкото минало в бокса Майк Тайсън, баскетболистът Джими Бътлър, който е звезда на Маями Хийт от NBA, както и легендата на футболния Барселона и настоящ играч на Интер Маями - Серхио Бускетс.