Отгборът на Левски постигна втора победа в контролите си по време на подготвителния си лагер в Дубай, съобщи официалният сайт на клуба.

В третата си проверка от началото на лагера играчите на треньора Станимир Стоилов победиха латвийския Рига ФК с 3:2. Първите си два гола с екипа на Левски вкара бразилският нападател Рикардиньо.

Тимът на Рига поведе в 20-ата минута на мача след точно изпълнена дузпа от бившия футболист на Локомотив (Пловдив) Георги Минчев.

Само две минути по-късно Асен Чандъров възстанови равенството, също след изпълнение на наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу бразилския нападател на Левски Рикардиньо.

До края на полувремето Ивелин Попов пропусна добра възможност да даде преднина на Левски в 30-ата минута.

На почивката Пламен Андреев замени на вратата на Левски Николай Михайлов.

В началото на втората част Иля Короткос от тима на Рига получи втори жълт картон за задържане на Илиян Стефанов и бе изгонен от игра. Тимът на Рига обаче го замени с друг играч.

В 50-ата минута Левски поведе с гол на Рикардиньо. Бразилският централен нападател засече топката във вратата на Рига след центриране от ъглов удар на Ивелин Попов.

В 60-ата минута Патрик-Габриел Галчев и Филип Кръстев влязоха на местата на Андриан Краев и Илиян Стефанов, пет по-късно пък Марин Петков замени Уелтън.

Отборът на Рига изравни в 70-ата минута, след като играч на латвийците изскочи сам срещу Пламен Андреев, възползвайки се от груба грешка на "сините“ в средата на терена.

Само шест минути по-късно Левски отново поведе, с втория гол в мача на Рикардиньо, който бе най-съобразителен в наказателното поле на Рига при центриране и направи резултата 3:2 за Левски.

В 78-ата минута терена напуснаха Ивелин Попов и Роналдо за сметка на Асен Митков и Антоан Стоянов. В 83-ата минута Преслав Бачев замени Рикардиньо.

Левски: 13. Николай Михайлов (46-1. Пламен Андреев) – 18. Роналдо (76-71. Антоан Стоянов), 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами8. Андриан Краев (60-22. Патрик-Габриел Галчев) , 20. Асен Чандъров, 14. Илиян Стефанов (60-30. Филип Кръстев) – 10. Ивелин Попов (76-27. Асен Митков), 9. Рикардиньо (80-16. Преслав Бачев), 17. Уелтън (63- 88. Марин Петков)