Във Велико Търново беше открита изложба, посветена на проф. Тодор Боров
Велико Търново. В Регионална библиотека „П. Р. Славейков“ във Велико Търново беше открита изложба, посветена на проф. Тодор Боров, предаде репортер на Радио „Фокус“ – Велико Търново. Експозицията е подредена във фоайето на културната институция и е с вход свободен. Повод за нея е 120-годишнината от рождението на видния български библиограф.
От библиотеката припомнят, че Тодор Цветанов Тодоров (Тодор Боров) е роден на 30 януари 1901 година в Лом. Неговият сериозен научен път преминава през работа като библиотекар в Софийската Университетска библиотека (1929–1931 г.), директор е на Народна библиотека (1944–1949), преподавател по специалностите библиография и библиотекознание в Софийски университет, ръководител на едноименна катедра. Интересното е, че освен с разработването на различен тип библиографски справочници, проф. Боров се изявява още като редактор. В тази връзка редактира произведенията на известни български творци като Александър Балабанов, Елин Пелин и Христо Смирненски.
Изложбата, подредена в културната институция, събира напълно автентични творби на проф. Боров, писани през 40-те години на ХХ век. Тематично свързани с неговата дългогодишна теоретична дейност са също така представените още по-старинни, но съвсем оригинални библиографски документи. Те са датирани от края на ХIХ и началото на ХХ век.
Луиза ТРАНЧЕВА