Оклахома Сити Тъндър победи като гост Далас Маверикс със 100:96 точки (20:30, 23:24, 22:15, 35:27) в мач №4 от четвъртфиналната плейофна серия между двата отбора в Националната баскетболна асоциация (NBA) на Съединените щати и Канада.

С успеха Оклахома изравни серията на 2-2 успеха и си върна домакинското предимство.

Мач №5 е на 16 май в Оклахома.

В четвъртия мач от серията двата отбора си разделиха по две четвъртини, като в крайна сметка гостите успяха да вземат своето със силни заключителни минути.

Четирима баскетболисти на Оклахома приключиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе гардът Шай Гилгъс-Александър с 34 точки за 41:48 минути на паркета. Центърът Чет Холмгрен добави 18 точки.

За домакините Пи Джей Уошингтън реализира 21 точки и направи 12 борби за 41:13 минути игра. Поредният си феноменален мач изигра словенското крило Лука Дончич, който стигна до "трипъл-дабъл“ – 18 точки, 12 борби и 10 асистенции за 41:37 минути на площадката.