Тимът на Голдън Стейт Уориърс, воден от блестящия Стеф Къри, постигна драматичен домакински успех над Финикс Сънс със 113:112 точки (33:28, 26:30, 25:24, 29:30) в мач от поредния кръг от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на Съединените щати и Канада (NBA).

За Уориърс това е четвърта поредна победа, като отборът е на 10-ото място в Западната конференция след 50 изиграни мача.

"Слънцата“ прекъснаха серия от три победи, като след 53 изиграни мача заета 7-ото място в Конференцията.

В основата на успеха на Голдън Стейт бе суперздвездата на тима Стеф Къри. Гардът наниза 30 точки, като добави в актива си и 9 борби и 6 асистенции за 33:52 минути на паркета.

Крилото Джонатан Куминга помогна с 21 точки.

За Финикс Девин Букър отговори на Къри с 32 точки. Кевин Дюрант блесна с "дабъл-дабъл“ – 24 точки и 10 борби.