Бостън Селтикс победи като гост Кливланд Кавалиърс със 109:102 точки (37:30, 25:27, 26:21, 21:24) в мач №4 от четвъртфиналната плейофна серия между двата отбора в Националната баскетболна асоциация (NBA) на Съединените щати и Канада.

С успеха Селтикс поведоха с 3-1 успеха в серията и са на победа от място на полуфиналите.

Мач №5 от серията е 16 май в Бостън.

Четвъртата среща от сблъсъка бе равностойна, но в ключовите моменти играчите на Бостън показаха по-здрави нерви и се пребориха за крайния успех.

Основен "виновник“ на победата на Бостън бе звездата на отбора Джейсън Тейтъм. За 43.52 минути на площадката той се отчете с "дабъл-дабъл“ – 33 точки и 11 борби. В актива си добави и 5 асистенции.

Джейлън Браун помогна с 27 точки, а Джру Холидей реализира 16.

За Кливланд Дариъс Гарланд беи най-резултатен с 30 точки. С по 19 останаха Керис ЛеВърт и Айзая Мобли.