Атланта Хоукс победи като домакин Бостън Селтикс със 123:122 точки след продължение (28:29, 31:34, 30:27, 23:22, 11:10) в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на Съединените щати и Канада.

Гардът на Атланта Деджоунте Мъри спечели надстрелването със звездата на Бостън Джейсън Тейтъм, което бе ключът към успеха на домакините.

Мъри приключи мача с 44 точки, 7 борби и 7 асистенции за 46:48 минути на площадката.

Тейтъм наниза 31 точки, като добави в актива си иш 13 борби и 6 асистенции за 45:14 минути игра.

За Атланта сериозно рамо на Мъри удари сръбският гард Богдан Богданович с 24 точки. С по "дабъл-дабъл“ помогнаха Д`Андре Хънтър (21 точки и 13 борби) и Клинт Капела (12 точки и и 13 борби).

За Бостън Дерик Уайт реализира 22 точки, а Кристапс Порзингис 20.

За Атланта това е четвърти пореден успех за сезона, като след 73 изиграни мача отборът е на 10-ото място в класирането на Източната конференция

За класиралия се вече за осминафиналните плейофи тим на Бостън загубата е втора поредна, като след 73 изиграни мача отборът е лидер на Изток.