Спартак Плевен постигна труден успех над Черно море с 89:85 (26:25, 26:15, 15:26, 22:19) у дома в 15-ия кръг на Националната лига. За плевенчани победата бе 10-а, а след 3 поредни успеха варненци допуснаха общо 9-а загуба от началото на сезона.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме и на почивката имаха преднина от 52:40. Плевенчани вдигнаха разликата до 14 точки в третата част, но Черно море скъси дистанцията и след 30 минути игра преднината на Спартак бе само точка - 67:66. Варненци поведоха за кратко, но домакините отново дръпнаха с над 5 точки преди Черно море да поведе с 83:82 след тройка на Тач Ънру при оставащи 65 секунди от срещата. Родни Първис отговори с две точки за плевенчани за 84:83 и домакините успяха да удържат водачеството до края.

Брайънт Томас се отличи с 20 точки и 9 борби за Спартак Плевен, Николай Стоянов добави 18 точки, Родни Първис - 16 точки, 5 борби и 7 асистенции, а Константин Тошков завърши с 12 точки и 3 асистенции.

За Черно море Аверил Ъгба направи "дабъл-дабъл“ от 28 точки и 17 борби, а Тач Ънру се включи с 18 точки, 6 борби и 4 асистенции.

В следващия кръг Спартак Плевен ще приеме Балкан на 13 януари, а на следващия ден Черно море ще посрещне ЦСКА.