Бившият национал на България - Божидар Аврамов, дебютира за новия си клуб ЦСКА в дербито срещу Левски от 4 кръг на Националната баскетболна лига. "Червените" спечелиха гостуването си в зала "Триадица" с 85:72. 33-годишният варненец, който е носил и потника на Левски Лукоил в миналото заяви, че оставането му в ЦСКА все още не е напълно сигурно.

“Много добре се чувствам тук. От една седмица тренирам с момчетата и се чувствам окей. Радвам се, че победихме. На няколко пъти можехме да затворим мача, но те се върнаха. Накрая направихме няколко добри и важни отигравания, които ни позволиха да затворим мача без напрежение. Защитата ни в последната четвърт беше определяща. В края на третата част разликата стана една точка и тогава нещата можеха да се обърнат. Договорът ми с ЦСКА е отворен, все още не сме финализирали нещата. Със семейството ми се преместихме в София, бяхме цяло лято във Варна. Видях се с Росен Барчовски, изкоментирахме той какво иска и какви са изискванията, като така се стигна до тренировките ми с тях и до това да играя. Надявам се да остана тук, не е на 100% сигурно, но дано да остана", каза Аврамов.