Рилски спортист се разправи с гостуващия Ямбол в мач от 10-ия кръг от редовния сезон в Националната баскетболна лига при мъжете, побеждавайки с 96:76 точки (31:7, 25:25, 25:25, 15:19).

В "Арена Самоков“ домакините нокаутираха съперника си още в първата четвърт, като гостите от Ямбол така и не успяха да излязат от шока до края на мача.

За Рилски спортист това бе шести успех за сезона и трети пореден, като отборът е на четвърта позиция в класирането.

Ямбол регистрира пета загуба, като продължава да редува победи и поражения. Тимът е на шестата позиция, като изостава с точка от Рилски спортист.

За Рилецо четирима баскетболисти приключиха двубоя с двуцифрен точков актив, като най-резултатен с 21 точки бе крилото Мирослав Васов. Американецът Майкълин Скот добави 17 точки, а сънародникът му Джоузеф Лоусън се отличи с 16 точки, като прибави на сметката си и 9 борби.

За Ямбол Питър Киш реализира 19 точки, а Тейлър Къри помогна с 15.

В следващия си шампионатен мач, на 8 декември, Рилски спортист гостува на Спартак Плевен.  На 11 декември Ямбол приема Шумен.