Шумен надигра Миньор 2015 с 67:61 (14:14, 14:15, 21:20, 18:12) в 23-я кръг (втора шестица) в Националната лига. Домакините постигнаха осма победа за сезона, а съставът от Перник претърпя трето поредно и общо 16-о поражение.

Двата отбора изиграха ниско резултатно първо полувреме, след което Миньор водеше с 29:28, а след третата част резултатът бе 49:49. Гостите имаха преднина от 59:56 при оставащи 5 минути и половина след два точни наказателни удара на Лъчезар Тошков, но последва серия от 11:2 за противника.

Домакините надделяха в борбата под коша (47-39) и се възползваха от по-ефективната си стрелба от средна дистанция, макар да отбелязаха само една тройка.

Уилфрийд Ликей приключи с "дабъл-дабъл“ от 21 точки и 14 борби за Шумен, а новото попълнение Карим Мане се отчете с 18 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Най-резултатен за Миньор бе Лъчезар Тошков със 17 точки, 8 борби и 5 асистенции.