Отборът на Ямбол победи като гост Академик Пловдив с 96:89 точки (24:23, 20:23, 26:19, 26:24) в мач от третия кръг от редовния сезон в Националната баскетболна лига при мъжете.

За Ямбол това е втори успех за сезона и втори пореден.

Тимът на Академик регистрира трета загуба.

Гостите успяха да си осигурят победата в мача след силна трета четвърт, в която успяха да натрупат лека преднина, която удържаха до края.

За Ямбол литовският гард Гедиминас Юозапайтис реализира 32 точки за малко повече от 35 минути на паркета. Американецът Тейлър Къри приключи мача с "дабъл-дабъл“ – 17 точки и 12 борби. Павел Маринов добави 12 точки.

За Академик петима баскетболисти завършиха двубоя с двуцифрен точков актив, като над всички бе американският център Майкъл Тейлър Криймър с 18 точки. Мартин Маринов добави 16.

В следващия си мач, на 28 октомври, Ямбол приема Берое. Ден по-рано Академик Пловдив гостува на Шумен.