Академик Пловдив победи ЦСКА със 76:68 точки и спечели подготвителния приятелски турнир, на който беше домакин в зала "Сила".

Академик и бронзовите медалисти от миналата година в мъжкия ни баскетбол играха равностоен двубой, в който пловдивският тим взе превез едва в последната четвърт, която спечели 23:15.

Най-резултатен за Академик стана Джейлън Минет с 16 точки, а 13 добави Джъстин Мккол, с 11 се отчете Тайлър Криймър. За ЦСКА най-резултатен стана Венцислав Петков 20 точки.

В приятелския подготвителен турнир, който е част от подготовката на българските отбори за новия сезон в Националаната баскетболна лига, участваха още вицешампионите от Черноморец и носителите на Купата на България - Левски.

В мача за трето място "сините' се наложиха с 63:61. Академик Пловдив продължават подготовката си с контрола срещу новака Миньор.