Мъжкият баскетболен тим на Левски записа четвърта поредна загуба в редовния сезон на Националната баскетболна лига.

В мач от 9-ия кръг на редовния сезон на шампионата "сините“ отстъпиха при гостуването си на Спартак Плевен с 68:83 точки (14:16, 18:22, 22:17, 14:28).

За Спартак четирима баскетболисти приключиха мача с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Станимир Маринов с 25 точки, 5 борби и 5 асистенции за 32:21 минути на паркета. Николай Стоянов добави 18 точки. Страхотен мач за плевенчани изигра американският център Томас Брайънт, който завърши с 6 точки и 10 борби.

За Левски ветеранът Златин Георгиев реализира 14 точки. С толкова се отчете и Джон Флорвиъс.

За Спартак това бе пети успех за сезона и втори пореден.

В следващия си мач, на 2 декември Левски приема Миньор Перник. Спартак гостува на Берое.