Миньор 2015 стигна до дългоочакван успех в Националната лига. "Миньорите" надиграха Берое със 106:81 в 25-ия кръг, в зала "Борис Гюдеров". Домакините изиграха по-добра трета четвърт, с която си осигуриха голямата двуцифрена разлика и я запазиха до края на двубоя.

За гостите на разположение бяха едва 7 души. Един, от които Седариън Рейн, който не успя да играе заради контузията си и бе на пейката. Според член 72 от правилата на лигата "в срещите от НБЛ, представителните отбори трябва да участват с минимум 8 и максимум 12 състезатели - годни за игра, присъстващи и облечени с еднакво спортно облекло при представянето." Това не бе ситуацията за Берое, което означава, че трябваше да получат служебна загуба още в началото на срещата.

Домакините започнаха по-силно и още в първите минути направиха серия от 15:4 с помощта на Никола Ивкович, Лъчезар Тошков, Богдан Бринюк и Данило Арнитович. Баскетболистите на Дарин Иванов се съвзеха и успяха до края на периода да стопят изоставането си до 7 точки след силни изяви на Николай Титков и Николай Николов - 21:28.

В първите две минути от втората част Миньор отново отвори двуцифрен аванс от 15 точки след серия от 8:0. До почивката разликата продължи да варира, но две добри атаки на Николай Николов в края на частта намалиха преднината на противника до 11 при 38:49.

След подновяването на играта съставът на Георги Младенов взе нещата в ръце и постепенно започна да увеличава аванса си, а той стигна и до 24 точки преди последния период. Резултатността в последните 10 минути се запази висока.