Спартак Плевен постигна трета победа в Националната баскетболна лига при мъжете. Плевенчани се върнаха на победния път в първенството, след като в двубой от четвъртия кръг на редовния сезон на шампионата победиха като гости Черно море с 83:69 точки (20:16, 29:15, 24:22, 19:16).

За Черно море това е четвърта поредна загуба, като "моряците“ остават и единственият тим в елита, който все още няма победа в шампионата.

За победителите най-резултатен с 20 точки бе Томас Брайънт, който добави в актива си и 12 борби. Станимир Маринов бе обичайната стабилна константа в редиците на плевенчани, като завърши с 11 точки.

За Черно море трима баскетболисти завършиха двубоя с двуцифрен точков актив, като най-резултатен с 20 точки бе американецът Тач Унру. Сънародникът му Ейвъръл Ъгба добави 16 точки.