Спартак Плевен постигна втора победа от началото на новия сезон в Националната лига при мъжете. Домакините се справиха с дебютанта Миньор 2015 във втория кръг с 92:57 точки. Мачът започна снощи в 18:00 часа, но бе прекъснат заради авария с електрозахранването в зала "Балканстрой" при резултат 43:34 от първата минута за второто полувреме.

Най-полезен за плевенчани бе крилото Николай Стоянов с 18 точки, 9 борби и една асистенция за 24:27 минути. От гостите Александър Милов се отчете с 15 точки и една асистенция за 20:27 минути.

Шампионът от ББЛ А група допусна второ поражение след това от Рилски спортист с 95:49 на 7 октомври. Спартак е първи заради най-доброто си точково съотношение от началото на сезона, а Миньор е последен.