Черно море се върна към победите в Националната лига след две поредни загуби. Възпитаниците на Кирил Болшаков се справиха с Миньор 2015 в зала "ДКС - Варна" след 86:69 в 22-ия кръг на първенството.

"Моряците" остават 6-и в подреждането с 10 победи и 12 загуби, а отборът на Георги Младенов е 11-и с баланс 7-15.

След оспорваното начало домакините успяха да излязат напред с лека преднина от 5 точки при 14:9. Перничани върнаха изоставането си и се доближиха до съперника при 17:18 след 10 минути игра.

Миньор върна жеста и поведе с 6 точки, като запази водачеството за две минути и половина. Преди почивката съставът на Кирил Болшаков отново зае лидерската позиция, но кош в последната секунда на Ромело Бърел изравни резултата в края на първото полувреме.

Водачеството се смени 3 пъти, а равенствата бяха 5 през тези нови 10 минути. В последните секунди на частта Тач Ънру вкара тройка, за да изведе състава си с две точки преднина - 58:86.

След първите 3 минути от заключителния период Черно море разполагаше с лека преднина, която бе свалена до точка от Георги Кендеров - 62:63. Последва силна серия от страна на домакините бе от 18 точки срещу само 4 за Миньор, която бе достатъчна на "моряците" да отворят двуцифрен аванс и да затворят двубоя с успех.

Тач Ънру от варненци завърши с 31 точки, 6 асистенции и 6 тройки. Капитанът на Мартин Коцев приключи с 23 точки, 9 борби и 6 асистенции, а 13 добави Венелин Христов.

За Миньор Мартин Тодоров се отчете с 14 точки. Лъчезар Тошков остана с 12 точки и 8 асистенции.