Черноморец (Бургас) продължава победния си ход в редовния сезон в Националната баскетболна лига при мъжете.

В мач от четвъртия кръг тимът от Бургас победи в зала "Бойчо Брънзов“ Миньор със 101:66 точки (25:16, 23:18, 29:17, 24:15).

За Черноморец това е четвърта победа от четири изиграни мача. Отборът остава без загуба от началото на сезона, като загуба няма само и тима на Левски, който е сн мач по-малко.

Миньор записа трета загуба.

Петима баскетболисти на Черноморец записаха двуцифрен точков актив, като най-резултатен с 18 точки бе американският гард Травис Макконико. Силен мач изигра и Христо Захариев, който наниза 16 точки. С толкова мачът завърши и колумбийският център Тони Морелос.

За Миньор Александър Милов приключи мача с 13 точки.

В следващия си мач, на 4 ноември, Черноморец приема Ямбол. Миньор е домакин на Шумен на 6 ноември.