Балкан победи Рилски спортист с 69:68 (20:14, 20:23, 17:21, 12:10) в третия мач от финалната серия за титлата в Националната баскетболна лига.

Срещата се реши след отворена стрелба на Рилецо в последната секунда, но за съжаление на самоковци тя се оказа неуспешна.

Мики Диксън бе най-резултатен за Балкан с 19 точки и 5 борби за 34 минути на паркета, а Йордан Минчев бе близо до дабъл-дабъл, след като се отчете с 16 точки, 8 борби и 2 асистенции.

За Рилски спортист най-резултатен бе Чавдар Костов с 15 точки, към които добави 3 борби и 1 асистенция за 35 минути в игра, но това не бе достатъчно на самоковци за победата.

Междувременно домакините подготвиха специални листчета с №34 с изобразени сърца, разположени на всяка седалка в залата в чест на капитана Димитър Димитров, който претърпя операция след счупен нос в мач №2. Баскетболистът ще се завърне на паркета за четвъртия сблъсък.

Така ботевградчани намалиха изоставането си в серията до 1:2 победи преди мач №4, който ще се проведе в четвъртък от 19:00 часа, отново в "Арена Ботевград".